Mobilní domy a jejich transport na místo určení

transport

Rozhodli jste se pro mobilní dům, ale nevíte, jak vyřešit jeho transport na váš pozemek? Přeprava mobilních domů nepředstavuje pro nového majitele žádnou časovou ani finanční zátěž. Spolehlivá a kvalitní firma nabízející mobilní domy by se o vše měla postarat v rámci služeb zahrnutých v ceně mobilního domu. A jak samotná přeprava mobilního domu a usazení probíhá?

I když jsou mobilní domy většinou opatřeny koly a je možné je připojit na tažné zařízení, nejsou určeny pro provoz na pozemních komunikacích. Na delší vzdálenosti se pro transport mobilních domů využívá speciálního návěsu nákladního automobilu, u mobilních domů menších rozměrů lze použít nákladní vozidlo s plošinou.  

Přeprava mobilních domů krok za krokem

Přepravě mobilního domu předchází přesné naplánování trasy. Překážkou na cestě se mohou stát např. příliš úzké komunikace, ostré zatáčky, mosty s menší nosností, malá výška podjezdů apod.

Kvalifikovaný tým naloží mobilní dům pomocí specializované techniky na návěs nákladního automobilu, což je pro zkušené firmy rutinní záležitost. Mobilní dům se zajistí proti posunu a jeho transport může započít. Ten probíhá za dohledu doprovodných vozidel.

Mobilní dům a manipulace na pozemku

Pro snadnou manipulaci na místě určení se využívá jeřábu a jeřábových doplňků, které se postarají o přesné usazení, aby mobilní dům byl dispozičně situován podle představ jeho nového majitele. Pro tyto účely je možné použít i traktor, který si poradí v případě, že v terénu nejsou neodstranitelné překážky (např. porost, jiná stavba, příkop,…).

Mobilní dům se na místě instalace vypodloží betonovými bloky nebo rektifikačními podpěrami, zajistí a vyrovná, následuje jeho případné napojení na inženýrské sítě.

Mobilheim Plzeň: celoroční mobilní domy včetně transportu

Společnost Mobilheim Plzeň disponuje vlastními dopravními prostředky a doprovodnými vozidly pro mobilní domy a má za sebou mnoho zkušeností s přepravou a usazením i do velmi obtížně přístupných míst.Naši partneři
VUŽIJETE