Mobilheimy - mobilní domy

Vyberte si z naší nabídky mobilheimů, ve které najdete jak celoroční mobilní domy vhodné na trvalé bydlení po celý rok, tak i sezónní mobilní domy k rekreaci. Mobilheim lze využít jako chatu, zahradní domek,  do kempu či přechodné ubytování na stavbě. Specializujeme se také na zateplení mobilheimů, díky kterému získáte domek k celoročnímu obývání.

Mobilní dům ATLAS DEVON

Mobilheim je po renovaci interiéru. 

Cena: 479.160,-Kč vč. DPH

Mobilní dům WILLERBY GRANADA

Mobilheim s dvojitými okny, sedlovou střechou a radiátory.

Cena: 421.080,-Kč vč. DPH

Mobilní dům ABI DISCOVERY

Velmi zachovalý mobilheim vhodný na přechodné bydlení či k rekreaci.

Cena: 444.070,-Kč vč. DPH

Nová mobilní dřevostavba pro bydlení i rekreaci.

Vybudováno s ohledem na udržitelnost a minimalizaci dopadu na životní prostředí.
Tato dřevostavba čeká na na nového majitele, který ocení jednoduchost a komfort.

Cena na klíč: 1.149.000,-Kč vč. DPH

Celoroční domek 5x3m

Cena: 358.000,-Kč vč. DPH

Zobrazit více

Mobilní dům DELTA NORDSTAR

Prostorný mobilheim vhodný k rekreaci nebo k rekonstrukci na celoroční užívání.

Cena: 310.000,-Kč vč. DPH

Mobilní dům Willerby Calibre

Prostorově menší mobilheim vhodný k přestavbě na celoroční užívání.

Cena: 178.000,-Kč vč. DPH

Zobrazit informace

Mobilní dům Abi Colorado 

PRODÁNO!!

Novinka v našem areálu, tento mobilheim je vhodný i k přestavbě na trvalé bydlení.

Cena: 354.000,-Kč bez DPH   329.000,-Kč bez DPH

Zobrazit informace

Mobilní dům Delta Darwin - prodáno

Tento mobilní dům je velice zachovalý a prostorný. Ideální k rekonstrukci na celoroční bydlení.

Cena: 434.000,-Kč bez DPH    395.000,-Kč bez DPH

 

Zobrazit informace

Mobilní dům Cosalt Carlton - PRODÁNO

Novinka!!! Velice zachovalý, prostorný mobilheim připravený na okamžité užívání a nabízí vše pro pohodlnou rodinnou rekreaci.

Cena:   287.000,-Kč bez DPH

Zobrazit informace

 

 

Co je mobilní dům neboli mobilheim?

Když se řekne mobilheim, každému se pravděpodobně vybaví mobilní dům, čili budova, kterou lze převézt. Samozřejmě to nefunguje tak, jako například karavan, protože taková stavba je těžká a k převozu je potřeba speciální techniky. Mobilní dům lze převážet, ale jeho upevnění a připojení k elektřině a vodě je spíše dlouhodobějšího charakteru. Výhodou však je, že pokud jej využíváte třeba k rekreaci, můžete si jej nechat převést na nové místo. Pozemek však musí být váš, případně je potřebné povolení majitele. Vyberte si mobilheim z naší nabídky a užijte si výhody a komfort, které takové bydlení poskytuje.

Našim zákazníkům nabízíme nové i použité mobilní domy za velmi výhodné ceny. Použité mobilní domy jsou ve velmi dobrém stavu a již obsahují základní vybavení, jako je kuchyňský a jídelní kout, sociální zařízení, základní nábytek a další vybavení dle vybraného typu mobilního domu. Specializujeme se také na úpravy mobilních domů na klíč, kdy starý domek předěláme podle vašeho přání a dáme mu zbrusu nový interiér i exteriér. Pokud vlastníte starší nevyužitý mobilheim, můžeme ho vykoupit.

Mobilní dům, nebo také mobilheim, je svými vlastnostmi podobný karavanu. Přináší však jedno velké plus. Mobilní dům je prostornější, kompletně vybaven a po připojení na sítě ho můžete ihned používat. Prostorný obývací pokoj, jedna, dvě popřípadě i tři ložnice. Vybavená kuchyně včetně spotřebičů, koupelna se sprchovým koutem a sociálním zařízením. Doprava na místo zcela ZDARMA!    

Díky vlastnostem můžete mobilní dům od firmy Mobilheim Plzeň využít především:

 • do kempů k sezónní rekreaci, majitelé kempůocení snadné rozšíření své kapacity
 • stále více mají mobilheimy v oblibě rybáři, mohou nerušeně chytat u vody        
 • celoroční mobilheimy k dočasnému nebo trvalému bydlení
 • na zahrady, zahrádkářské kolonie jako zahradní domek
 • rekreační objekt pohodlně nahradí chaty či chalupy
 • firemní zázemí, kanceláře

 

Celoroční mobilní domy - mobilní domy k trvalému i sezónnímu bydlení

Mobilheim se zrodil v USA a v západní Evropě přibližně před 40 lety, kde jsou celoroční mobilní domy dodnes velmi oblíbené. Čím dál větší oblibu si mobilní domy získávají v zemích jako Velká Británie, Holandsko nebo Francie. S potěšením sledujeme i zvýšený zájem českých zákazníků o nové i použité celoroční mobilní domy.

Díky své konstrukci poskytnou velmi komfortní bydlení, srovnatelné s bydlením v běžných stavbách. Díky této vlastnosti je možné mobilní domy celoroční - mobilheimy využít k rekreačnímu a sezónnímu, ale i k trvalému bydlení. Mobilheimy jsou skvělé pro kanceláře, ubytovny a ocení je i drobní podnikatelé, zejména v oblasti turismu.
Vybavení mobilních domů se dá plně srovnat s běžným bytem a je možně v něm okamžitě po umístění přebývat natrvalo. Mobilní domky – mobilheimy jsou kompletně vybaveny zrevidovanou elektroinstalací, kompletními rozvody vody a také systémem vytápění, je-li požadován.

Rádi pro vás provedeme zateplení mobilního domu, který si u nás vyberete, anebo mobilního domku, který již obýváte. Aktuální nabídku sezónních mobilních domků naleznete na našich stránkách. Tyto sezónní mobilheimy zateplíme podle vašich představ. Ale pokud již máte mobilní domek a rozhodli jste se, že byste si ho přáli zateplit až nyní. Neváhejte se s námi spojit či nás navštívit v našem prodejním areálu v Útušicích u Plzně pro více informací. Váš domeček bude v těch správných rukou. Rádi pro vás přestavbu provedeme, aby se vám útulněji bydlelo. Nemusíte se bát, že bychom již zabydlený domek poničili. Veškeré práce jsou provedeny zvenku a na místě.

 

Proč mobilní domy od Mobilheim Plzeň?

 • Nabízíme vám dopravu na celoroční mobilní domy ZDARMA po celé České Republice.
 • Garantujeme vám vysokou rychlost dodání mobilního domu až na váš pozemek.
 • Přestavíme vám Mobilheim k celoročnímu trvalému užívání. Tato přestavba mobilního domu na celoroční mobilní dům k trvalému bydlení zahrnuje kompletní zateplení vnějších stěn a střechy včetně výměny oken za plastová s dvojitým zasklením.
 • Nabízíme celoroční mobilní domy - Mobilheimy s moderním vybavením, na přání můžeme vyměnit spotřebiče nebo přizpůsobit dispozice mobilního domu.
 • Zajistíme kontroly elektroinstalací, plynoinstalací a rozvodů vody v mobilních domech. Popřípadě se postaráme o výměnu za nové, nápodobně i se zásuvkami, které se vyměňují za euro/české zásuvky.
 • Jsme schopni dodat příslušenství pro mobilní domy na míru požadavkům zákazníka.
 • Provedeme ošetření kovové konstrukce u každého Mobilheimu protikorozním nástřikem 3M.
 • Dodáme náhradní díly na veškeré Mobilheimy.
 • Zprostředkujeme úvěry na pořízení mobilních domů na splátky od firmy Essox.
 • Nabízíme celoroční mobilní domy k trvalému bydlení, ale i mobilní domy sezónní k využití pro turizmus a rekreaci
 • Patříme k zakládajícím členům Asociace prodejců mobilních domů.
 • Další informace se dozvíte v sekci častých dotazů.

 

Mobilní domy k trvalému bydlení a legislativa

Každého, kdo se rozhodl pořídit si mobilní dům, jistě napadne otázka, jestli na mobilní domy není potřeba stavební povolení? Stavební povolení na mobilní dům potřeba není v případě, že jsou splněny podmínky vydané Ministerstvem pro místní rozvoj:

 • V místě, kde jsou sezónní i celoroční mobilní domy umístěné, musí být schválen územní plán.
 • Mobilní domy nelze pořídit na hypotéku, ale můžete na ně čerpat spotřebitelský úvěr.
 • Mobilní dům musí mít tažnou oj k zapřažení za tažné zařízení a pojízdná kola, tedy být odtažitelný po vlastní ose.

Naše celoroční mobilní domy splňují podmínky, za kterých nepotřebujete pro svůj nový mobilní dům stavební povolení, ohlášení ani kolaudaci. Mobilní domky z hlediska užívání nepodléhají dle zákona žádné regulaci ze strany stavebního úřadu.

Za mobilní dům (či Mobilheim) považujeme samostatnou obytnou jednotku navrženou a vyrobenou pro přemísťování na silnicích na vlastních kolech. Obytná vozidla pro volný čas jsou vyrobeny podle normy EN 1647.

 

Mobilní dům jako vozidlo 

Lze argumentovat, že mobilní domy (přinejmenším některé typy) mají vlastnosti nemotorového vozidla, tj. pojízdnost, a jsou podle normy (300048) ČSN EN 1647+A1 (Obytná vozidla pro volný čas - Mobilní domovy - Požadavky na obyvatelnost z hlediska zdraví a bezpečnosti) certifikovány jako vozidla. Proto se nemůže jednat o výrobek plnící funkci stavby a vůbec nepodléhají režimu Stavebního zákona.

 

Chcete svůj mobilní dům? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám mobilheimy představíme v našem areálu v Útušicích u Plzně.

Kontaktujte nás